Vladimír Hron

Vladimír Hron
bavič, zpěvák, moderátor

Datum narození: 25.6.1966

Už do své první slohové práce na téma „Čím budu?“ napsal stručně a výstižně – herec, zpěvák, anebo pilot. První dvě přání se mu beze zbytku splnila. Jako bonus přidal i moderátorství, imitátorství a hlavně bavičství. Popularita Vladimíra Hrona dalece přesáhla hranice Mostu, kde se narodil a vyrůstal. Jeho obličej zná z televizní obrazovky snad každý. „Baví mě bavit! Až přestanu bavit, nebude mě to dál bavit...,“ dodává s pohotovostí sobě vlastní.

Mostecký rodák Vladimír Hron je všestranný moderátor, šoumen, scénárista, textař a zpěvák. Jeho cesta do šoubyznysu byla ale dosti křivolaká.

Divoké začátky

Po absolvování 9. ZDŠ a Gymnázia v Mostě si, jak vtipně poznamenává, „udělal kousíček“ Pedagogické fakulty v Ústí nad Labem. To proto, že zběhl k divadlu… Ještě před tím pracoval jako pokrývač a skladník u Okresního podniku služeb, což byla asi tříměsíční epizoda po fakultě. „Začátky mé kariéry byly divoké!“ připouští Vláďa Hron. Posléze se stal hudebním metodikem Okresního kulturního střediska v Mostě, pak byl krátce na vojně a v letech 1989 až 1992 působil jako loutkoherec v mosteckém Divadle Rozmanitostí a zpěvák tanečního orchestru Renesance.

Vladimír Hron je také vášnivý čtenář a záhadolog.

Mnozí Mostečané jej pamatují z Neprakta klubu, kde začínal jako diskžokej. Posluchači Radia Most si ho jistě vybaví jako moderátora; byl ale i režisérem reklamy. V sousedním Chomutově dělal ředitele vysílání Radia Agara. Práci v regionálních rádiích se celkově věnoval šest let.

Vzhůru do televize!

V roce 1998 zvítězil v Lize gagů na TV Nova. Do povědomí diváků se zapsal v roce 2000, kdy představil v České televizi svoji Abecedu hvězd a stal se nekorunovaným králem hudebních imitátorů. V České televizi byl moderátorem zábavných pořadů, jejich spoluautorem a textařem písní. Dalších sedm let měl na starosti vlastní televizní šou. Dodnes hostuje v různých televizních a rozhlasových pořadech v Čechách a na Slovensku. Je držitelem čtyř cen TýTý, dvojnásobným vítězem hitparády Českého rozhlasu „Platinová dvanáctka“, umístil se v první dvacítce Českého slavíka…

V první dekádě třetího tisíciletí patřily Hronovy divadelní recitály mezi nejvíce navštěvované akce Česka. „V současnosti jsem svobodným umělcem na cestách,“ upřesňuje známý bavič. Při živém vystupování dokáže skvěle pobavit a rychle strhnout publikum na svou stranu. Mimo mateřštiny komunikuje s publikem anglicky, italsky či rusky, což znamená, že často a rád vystupuje v zahraničí. Třeba na Slovensku, ale i v Rakousku, Itálii, USA. Už několikrát prezentoval Česko při slavnostních příležitostech, pořádaných na půdě Velvyslanectví České republiky v Moskvě.

Úspěch je podle Vládi Hrona to, že ještě stále může dělat, co ho baví. Přeje si, aby se ještě hodně lidí cítilo po setkání s ním dobře. „Aby odcházeli z mých představení o něco šťastnější, nebo aspoň veselejší,“ podotýká.

Komik asi častěji než kdokoli jiný potřebuje „dobíjet baterky“. „Mě nabíjí hudba, jízda autem, válení se na pláži… je toho spousta. Nabíjím se vlastně i při práci – potleskem a smíchem publika!,“ vyznává se.

Po celý život se řídí heslem: Naděje umírá poslední.

TUCET OTÁZEK PRO VLADIMÍRA HRONA:  
Co nejvíc nesnášíte a v čem si libujete? Nesnáším hloupost. Libuji si v dobrém jídle, poslouchání muziky, miluji krásná auta, rád si přečtu pěknou knížku…
Vaše nejmilejší místo v Mostě? Hrad Hněvín. Napsal jsem tam svou první písničku.
Váš ideální odpočinek? S někým, koho mám rád. Nejlépe u moře.
Oblíbená a neoblíbená postava z dějin? Oblíbená – Karel IV., neoblíbená – těžko říct…
Jakou kulturní událost jste v Mostě navštívil naposledy? Vánoční zpívání s dětmi v mosteckém Centralu.
Jakou hudbu posloucháte? Spoustu hudby – od vážné až po rockovou.
V co věříte a čemu nevěříte? Věřím v člověka a nevěřím lidstvu.
Jaká je vaše největší neřest? Prozradím za pět korun:-).
Slavíte raději sv. Valentýna nebo Svátek práce? Svatého Valentýna.
Chtěl byste žít v jiné době? Ale já už žil v jiné době. Kdysi jsem býval rytířem bez bázně a hany.
Máte radši zeleninový salát nebo pečenou krkovičku? A dohromady by to nešlo?
Co byste popřál mostecké knihovně? Hodně čtenářů, dobrých titulů a dlouhý život.
  Městská knihovna Most

  Moskevská 12
  434 01 Most

  Telefony:
  
  automatická ústředna: 476 768 800
  
  prodlužování výpůjček:
  děti   476 768 810
  dospělí   476 768 811
  Rok 2015:  

  337 352   vypůjčených titulů
  108 014   návštěvníků webu kina
  81 639   návštěvníků knihovny
  54 306   návštěvníků webu knihovny
  25 766   návštěvníků kina
  8250   nových knih
  6088   registrovaných čtenářů
  1291   filmových představení
  1007   rekordní denní návštěva
  811   nových čtenářů