Vlaďka Erbová

Vlaďka Erbová
topmodelka

Datum narození: 12.7.1981

Žádaná modelka, playmate prestižního časopisu Playboy za rok 2003, manikérka, matka dvou dětí, a také patronka Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná. To vše jsou tváře Vlaďky Erbové, všestranné ženy, rodačky z Mostu.

Vlaďka Erbová na uměleckých snímcích fotografa Jana Tůmy.

Vztah k módě odmala

Už jako malá holka chtěla být módní návrhářkou. To se jí drželo od základní školy až na střední. Bavilo ji oblékat barbíny a šít na ně oblečky, na škole pak šila na sebe a na kamarádku z lavice. „Bylo to fajn období. Dokonce jsem si obtížně spíchla šaty na maturitní ples, ale žehličku jsem neměla tak dlouho v ruce, že skončily v koši,“ vzpomíná Erbová.

Nastoupila v Mostě na Střední ekonomicko-administrativní školu. „Ve třeťáku nás ale zrušili a naši třídu přesunuli na mosteckou Obchodní akademii, kde jsem i odmaturovala. Marketingu či účetnictví jsem se ale nikdy nevěnovala,“ přiznává modelka, typická svým účesem na ježka.

Už s prvním zaměstnáním měla štěstí. Dostala v Praze nabídku z televize Nova dělat recepční na ředitelství. Časem se dostala i na obrazovku – do pořadů Volejte řediteli a Na vlastní oči.

Pak se skoro 11 let věnovala manikúře, nejprve jako zaměstnanec a pak jako majitelka svých salónů. Modeling byl pro ni koníček a zároveň přivýdělek ke škole. „Dokonce jsem i jeden moment pracovala v Praze v baru. Nikdy jsem se práce nebála, naopak vše jsem brala jako výzvu,“ tvrdí.

Své místo vidí v nadaci

Říká, že v tento moment je pro ni na prvním místě rodina, pak teprve to ostatní.

„Práce v modelingu je věkově omezená. Čemu se chci plně věnovat, to je nadace. Tam cítím smysl a svou užitečnost. Pokud pomohu byť jedinému člověku vrátit naději na život, stojí mé úsilí za to,“ poznamenává Erbová, která sama před časem bojovala s rakovinou děložního čípku. Snaží se pomáhat s charitativními projekty a podporovat tyto akce.

Kdyby se jí někdo před pár lety zeptal, jaké má životní krédo, odvětila by jinak než teď. „Musela jsem si některé věci prožít, abych dnes odpověděla, že zdraví neberu jako samozřejmost a že práce, úspěch, peníze nejsou důležitější než mít doma spokojenou rodinu. Možná to celkově působí, že jsem se pomátla, ale je to jen vděčnost, že člověk občas dostává i druhou šanci,“ vrací se ke své smrtelné chorobě, nad níž lékaři zvítězili.

Jinak prý nemá žádné další profesní ambice. „Jsem se svou pracovní minulostí celkem spokojená. Aniž bych se o něco snažila, šlo to samo. Takže budoucnosti dávám opět volný průběh, třeba mě zase něco potká či osloví,“ dodává bez dlouhého přemýšlení.

TUCET OTÁZEK PRO VLAĎKU ERBOVOU:  
Co nejvíc nesnášíte a v čem si libujete? Nesnáším lež, faleš, přetvářku, hloupost. Libuji si v kvalitních přátelích kolem sebe.
Vaše nejmilejší místo v Mostě? Hrad Hněvín a děkanský kostel. Obě místa jsou pro mě vzpomínky.
Váš ideální odpočinek? Doma na terase, ale i na pláži u moře.
Oblíbená a neoblíbená postava z dějin? Neoblíbená: Adolf Hitler, oblíbená: Matka Tereza.
Jakou kulturní událost jste v Mostě navštívila naposledy? Ani si nepamatuji. Počítá se i návštěva Neprakta klubu?
Jakou hudbu posloucháte? Cokoli. Mám ráda texty, nejraději poslouchám staré české hity.
V co věříte a čemu nevěříte? Věřím svému partnerovi, rodině. Nevěřím politikům, celkově lidem a že bude někdy líp.
Jaká je vaše největší neřest? Čokoláda, kouření.
Slavíte raději sv. Valentýna nebo Svátek práce? Ani jedno.
Chtěla byste žít v jiné době? Asi ano, ale každá doba má svá úskalí. Možná na ostrově, kde není politika, zabíjení, závist.
Máte radši zeleninový salát nebo pečenou krkovičku? Jednoznačně zeleninu.
Co byste popřála mostecké knihovně? Úspěch, četnost knížek, dlouhé trvání.
  Městská knihovna Most

  Moskevská 12
  434 01 Most

  Telefony:
  
  automatická ústředna: 476 768 800
  
  prodlužování výpůjček:
  děti   476 768 810
  dospělí   476 768 811
  Rok 2015:  

  337 352   vypůjčených titulů
  108 014   návštěvníků webu kina
  81 639   návštěvníků knihovny
  54 306   návštěvníků webu knihovny
  25 766   návštěvníků kina
  8250   nových knih
  6088   registrovaných čtenářů
  1291   filmových představení
  1007   rekordní denní návštěva
  811   nových čtenářů